Továreň na sny

Autor: Veronika Zreláková | 17.5.2011 o 0:08 | (upravené 17.5.2011 o 0:28) Karma článku: 2,90 | Prečítané:  168x

Všetko sa to stalo na planéte menom Rozprávkovo. Jej obyvatelia sa rozhodli, že ľuďom na Zemi pomôžu, a to tým, že im postavia Továreň na sny. Pochopili totiž, že ľuďom chýba niečo, čo im dá silu, nádej a chuť bojovať, či žiť. Primátor Rozprávkova sa teda rozhodol reagovať na grantovú výzvu zverejnenú na internete. Napísal projekt, zhromaždil elfov - teda obyvateľov Rozprávkova s chuťou pomôcť. Ich projekt vyhral, peniaze prišli na účet a tak sa mohlo začať s výstavbou. Zaiste sa pýtate „o čo im vlastne išlo?“. Skúste sa teda zamyslieť nad tým, aké sny máte, či sa vám plnia a či si ich plníte vy. Elfovia pochopili, že situácia, ktorá nastala na Zemi je viac ako vážna. Ľudia nesnívajú, neplnia si sny a za nesplnené sny obviňujú iných, len nie seba. Pokúšali sa teda o návrat snov do ľudských životov, o ich plnenie a o to, aby ľudia sny len nesnívali, ale, aby ich aj prežívali. Továreň rástla, dostávala svoj tvar, svoje čaro. Po ukončení stavby vyzerala ako jeden krásny veľký oblak, ktorý akoby spadol z neba.

Primátor oficiálne otvoril továreň a symbolicky prestrihol zelenú pásku, na znak nádeje a viery. Týmto činom sa spustila výroba snov. Elfovia sa dali do práce a začali plniť, či tvoriť ľudské sny. Elfica menom Bria sa starala o menný zoznam ľudí, zbierala potrebné informácie a úzko spolupracovala s elfom Kaylom. Kayl mal na starosti kontrolu ľudí prostredníctvom nahrávok, videotechniky a rôznych vyhľadávacích zariadení, ktoré boli napojené na vesmírnu družicu nad Zemou. Ďalším podstatným elfom v továrni bol Noah. On skladal sny, tvoril rôzne tabuľky, grafy, náčrty a následne dával snom ich konečnú podobu, a to posypaním modelu sna špeciálnym práškom. O zásoby prášku sa starala štvorica elfov: Zoja, Tia, Kebab a Alan. Už od šiestej hodiny ráno elfského času (u nás sú vtedy 3 hodiny, 15 minút, 38 sekúnd a 1 stotina) deň čo deň zbierali vesmírny prášok a o dve hodiny neskôr ho už sypali do hlavného lievika snového stroja. Prerozdeľovaním snov a ich následným odosielaním sa zaoberala elfská kurierská služba Kurelf. Kurelf pravdupovediac nezamestnávala tak zodpovedných a pracovitých ľudí ako Továreň na sny, a tak sa občas stalo, že sa niekomu snívalo niečo, čo nemalo, sen nejakého človeka nemusel byť totožný s tým, čo dosiahol, či nedosiahol, s tým, čo si prial mať a čo má.

Hovorkyňa Továrne na sny však aj napriek nedorozumeniam, ktoré nastali, či ešte len nastať mali, neustále vyzývala ľudí, aby sa nebáli snívať aj naďalej a snívali, no hlavne, aby sa o plenenie týchto snov snažili aj sami, či, aby ich plnili iným bez toho, aby čakali čo i len slovko „ďakujem“ na znak vďaky. Takto sa slečna hovorkyňa menom Ina prihovárala ľuďom deň čo deň prostredníctvom kňazov, učiteľov, spisovateľov, či osôb, ktoré svojími snami žijú. Veď sny sú na to, aby sa plnili. Občas to nedalo ani primátorovi Rozprávkova: „drahí ľudia z planéty Zem, žite pre prítomnosť, plňte si svoje sny, veď prítomnosťou si tvoríte svoju budúcnosť. Každý váš krk, vaše slovo, myšlienka má odraz v budúcnosti.“

Továreň na sny produkuje a plní sny ľuďom aj v dnešný deň, nepozná sviatky, rozdiel medzi dňom a nocou, medzi hodinou dvanástou a hodinou treťou.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

SVET

Špióni, puč aj Kremeľ. Rusko rozkladá Čiernu Horu

Analytici naznačujú, že za všetkým môže byť Kremeľ.


Už ste čítali?